
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Supply Current | 3 mA |
| Output Type | Open Drain |
| Type | Unipolar |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 60 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 3 mT Trip, 2 mT Release |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46762
Ext.Price$0.46762
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46762 | $0.46762 |
| 10 | $0.45859 | $4.58590 |
| 25 | $0.45557 | $11.38925 |
| 50 | $0.45257 | $22.62850 |
| 100 | $0.44960 | $44.96000 |
